طراحی داخلی مسکونی خیابان پیروزی، طراح : مریم مهری، عضو تیم معمارشو


طراحی داخلی مسکونی ، طراح : مریم مهری، عضو تیم معمارشو

باز طراحی پلان مسکونی به مساحت 150 مترمربع در یزد ، طراح : سمیرا صفی، عضو تیم معمارشو

 

این پروژه یک ساختمان ویلایی به زیربنای 150 مترمربع می باشد. نیازهای کارفرمای پروژه به شرح ذیل می باشد:

  • تأمین اتاق خواب بیشتر
  • تأمین سرویس و حمام به صورت مجزا
  • جداسازی پذیرایی خصوصی و عمومی
  • تأمین مساحت بیشتر برای آشپزخانه
  • بالابردن کیفیت فضاهای مشخص شده

فضاهای کور و نامطلوب در کنار پرت فضایی در این ساختمان به وفور دیده می شود. سعی بر آن شد تا ابتدا و حذب تک تک آن ها و اضافه کردن به فضاهای مشخص یک پلان مطلوب برای این ساختمان طراحی شودپس از آن سعی بر آن بود تا موقعیت مکان های مختلف کاربری موجود در جای خود بوده تا کمترین جابه جایی تأسیساتی شکل بگیرد. استفاده از حداقل ابعاد مطلوب در این ساختمان به صورتی تأمین شد تا هم نیازهای کارفرما تأمین شود و هم اینکه از کیفیت فضاها کاسته نشود.

 


 

طراحی استخر و آشپزخانه منزل مسکونی، طراح : سمیرا صفی، عضو تیم معمارشو

 

طراحی پروژه با زیربنایی به ابعاد 200 مترمربع شکل گرفت. در این قسمت فضای استخر و آشپزخانه آورده شده است. نیازهای کارفرما استفاده از بیشترین میزان مساحت برای کابینت ها بوده است. کابینت ها به گونه ای طراحی شدند تا هم مساحت زیاد را تأمین کنند و هم اینکه بیش از اندازه فضای داخلی را خفه و تنگ نکنند. انتخاب رنگ ها به پیشنهاد کارفرما شکل گرفت.


طراحی روف گاردن، آشپزخانه و پذیرایی منزل مسکونی، طراح : سمیرا صفی، عضو تیم معمارشو

این پروژه در بالاترین طبقه ساختمانی به اصلاح پنت هوس به تعداد 10 طبقه طراحی شده است.

تصاویر زیر مربوط به قسمت های نشیمن خصوصی، آشپزخانه و فضای سبز یا به اصطلاح روف گاردن آن می باشد. تأمین فضای نشیمن های مشخص با سقف های گنبدی شکل در عین حال داشتن هورنویی جهت نور رسانی می باشد. از طرف دیگر در قسمت های مشخص از روف گاردن آبنما و فضای سیز دیده شده است.  یکی از جذابیت های دیگر علاوه بر روف گاردن زیبا، آشپزخانه آن می باشد. قسمت اوپن آشپزخانه برای تلطیف فضا و استفاده مفید به صورت آکواریوم طراحی شده است.

 

3.7/5 - (3 امتیاز)