طراحی داخلی بیمارستان یکی از مباحث دشوار معماری مطالعاتی و اجرایی است. طراحی و ساخت یک فضای درمانی شامل : طراحی بیمارستان کودکان، طراحی داخلی بیمارستان، طراحی کلینیک، طراحی داخلی کلینیک، طراحی درمانگاه، طراحی نمای بیمارستان، طراحی نمای درمانگاه و چندین بخش متفاوت می باشد. طراحی یک مرکز درمانی با هر مقیاس دارای ضوابط و اصولی است که بسیار مهم بوده و شامل برنامه فیزیکی بزرگی می باشد. اولویت طراحی داخلی بیمارستان یا مراکز درمانی حل مشکلات سیرکولاسیون و ارتباطات فضایی است. اکنون به معرفی پروژه های انجام شده تیم معمارشو می پردازیم.


طراحی مطب ارتوپد، طراح : سمیرا صفی، عضو تیم معمارشو

در این تصاویر شما لابی مطب یک متخصص ارتوپد و اتاق اصلی او را می بینید.

از نیازهایی که آقای دکتر به آن اشاره نمودند استفاده از مبلمان ثابت و در عین حال چیدمانی با بیشترین فضای مفید بوده است. سعی بر آن بود تا از رنگی در جهت آرامش سازی فضا استفاده شود به همین دلیل رنگ های مورد نظر آبی و سفید بوده است و انتخاب مصالح مختلف نیز با توجه به رنگ آن در جهت تأمین کیفیت مطلوب می باشد.

انتخاب سنگ با جزئیات زیاد و همچنین تایل در کوچکترین ابعاد ممکن به تأمین بزرگی فضا کمک می نمود. تلفیق رنگ های آبی و سبز نیز در کنار هم بهترین حس فضایی را القا نمود.

اتاق آقای دکتر در ابتدا با رنگی متفاوت از مجموعه فضای انتظار طراحی شد که به پیشنهاد ایشان با رنگ فضای انتظار این هم خوانی شکل گرفت.

 


طراحی رادیولوژی بیمارستان آپادانا طراحان: عطیه شمس ، سمیرا صفی، اعضای تیم معمارشو

————————————————————————————————

3/5 - (2 امتیاز)