بیشتر افراد دوست دارند زیباترین طراحی داخلی را برای منزل خود اجرا نمایند تا با ایجاد تغییرات جذاب و بهبود کارایی محل سکونت خود، به رضایت بیشتری در زندگی دست یابند. البته اکثریت این افراد به دنبال بهترین قیمت طراحی داخلی ساختمان نیز هستند. ما در تیم معمارشو نهایت تلاش خود را در طراحی داخلی منازل، ادارات و سایر مکان‌های مورد نظر شما ارائه می‌دهیم تا ایده‌هایتان را با کم‌ترین هزینه‌ی ممکن محقق نماییم.

بهترین قیمت طراحی داخلی

چرا باید طراحی داخلی ساختمان را به متخصص بسپاریم؟

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی یک کار کاملا تخصصی است و در صورتی که طراح و دکوراتور داخلی شما دارای تجربه و دانش کافی نباشد، نمی‌تواند رضایت مشتریان و کارفرمایان را جلب نماید. در واقع طراحی داخلی ساختمان باید هم مطابق با سلیقه مالک و هم طبق اصول علمی و تخصصی صورت گیرد. بنابراین اگر به دنبال دریافت خدمات طراحی و دکوراسیون داخلی در کیفیتی بالا، با صرف کمترین زمان و بهترین قیمت طراحی داخلی ساختمان هستید، در انتخاب شرکت متخصص طراحی دقت بسیاری به خرج دهید. به منظور کسب بهترین نتیجه می‌توانید از متخصصین و تیم مجرب معمارشو در امر طراحی داخلی مشاوره دریافت کنید و در صورت توافق، روند کار را به ما بسپارید.

طراحی داخلی ساختمان چه مواردی را شامل می‌شود؟

طراحی دکوراسیون داخلی شامل کلیه‌ی قسمت‌های منزل اعم از نشیمن و پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و حتی سرویس‌ها، بالکن و حیاط می‌باشد. در واقع برای این که منزل شما از هر نظر زیبا و کاربردی باشد، بهتر است به تمامی بخش‌های ساختمان توجه کنید.

المان‌های موثر در طراحی داخلی ساختمان کدامند؟

در طراحی فضای داخلی ساختمان باید علاوه بر فضای کاربری آن (مسکونی، اداری، فروشگاه، کافه و …) میزان تاثیرگذاری فضا بر ساکنین را نیز در نظر گرفت. به این معنا که لازم است روحیات و نیازهای افراد از نظر زیبایی و استفاده بهینه از فضا در نظر گرفته شود. از عوامل موثر در این زمینه می‌توان به نقشه داخلی، نور محیط، تفکیک پلان‌ها، پوشش دیوارها، سقف و کفپوش، مبلمان و سایر وسایل جانبی و تزئینی اشاره کرد. در ادامه هر کدام از این موارد با هم مرور خواهیم کرد.

1. نقشه داخلی

در طراحی داخلی روش تشخیص و جداسازی پلان‌ها اهمیت بسیاری دارد. نقشه داخلی باید به گونه‌ای طراحی شود که بتوان در چیدمان وسایل و مبلمان تنوع ایجاد کرد. در این صورت است که می‌توان گفت نقشه طراحی شده ایده‌آل است و رضایت کامل ساکنین را کسب خواهد کرد.

2. نور محیط

نور محیط

یکی از عواملی که تاثیر بسیاری بر زیبایی عناصر یک محیط دارد، نور و روشنایی می‌باشد. بدون وجود نور مناسب، متریال‌های به کار رفته در طراحی داخلی ساختمان، هر چقدر هم که زیبا و متناسب باشند، جلوه‌ای نخواهند داشت. به همین دلیل باید نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی به صورت اصولی و دقیق انجام شود. تحقق این هدف نیازمند توجه به زاویه‌های تابش نور و هم‌چنین روش مناسب اجرای نورپردازی می‌باشد. نورپردازی به حدی اهمیت دارد که می‌توان با استفاده از آن یک محیط را بزرگ‌تر و یا کوچک‌تر نشان داد.

3. رنگ

رنگ‌ها در طراحی داخلی دارای تاثیرات روان‌شناختی هستند و در میزان انرژی و روحیه ساکنین ساختمان نقش دارند. به منظور انتقال احساس آرامش به افراد می‌توان از رنگ‌های ملایم استفاده کرد. به این منظور باید طراح با تاثیرگذاری رنگ‌ها و کاربرد آن‌ها در جایگاه مناسب آشنایی داشته باشد. به طور کلی رنگ‌ها قابل بخش‌بندی به دو گروه رنگ‌های گرم و رنگ‌های سرد هستند. رنگ‌های گرم مانند قرمز، نارنجی و زرد در افزایش فشار خون و احساس گرما موثر هستند و رنگ‌های سرد مانند آبی و سبز موجب کاهش ضربان قلب و پایین آمدن دمای بدن می‌شوند.

4. تفکیک پلان

با توجه به کاربرد هر فضا، می‌توان از متریال مختلفی از جمله پارتیشن‌بندی، دیوار، قفسه و کانتر به منظور جداسازی فضاهای ساختمان و تفکیک پلان استفاده کرد.

5. پوشش دیوارها، سقف و کفپوش

تعیین متریال مناسب برای پوشش سقف، دیوارها و کف علاوه بر خلاقیت طراح و سلیقه‌ی مشتری به کارکرد فضا و سایر المان‌های موجود در ساختمان ارتباط زیادی دارد. به عنوان مثال از کناف و یا سایر پوشش‌های تزیینی و یا حتی رنگ می‌توان برای سقف استفاده کرد. استفاده از رنگ روغن و یا کاغذ دیواری می‌تواند انتخاب مناسبی برای پوشش دیوارها باشد و برای کفپوش نیز معمولا پارکت و یا سرامیک انتخاب می‌شود.

بهترین قیمت طراحی داخلی ساختمان چگونه تعیین می‌شود؟

بهترین قیمت طراحی داخلی ساختمان چگونه تعیین می‌شود؟

عوامل بسیاری در تعیین بهترین قیمت طراحی داخلی ساختمان تاثیرگذار هستند. علاوه بر تاثیر تورم و افزایش قیمت دستمزدها و مصالح که باید به آن توجه کرد، به طور کلی یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه‌های طراحی دکوراسیون داخلی، نوع و تعداد خدمات مورد نیاز برای اجرای طرح می‌باشد. به عنوان مثال لازم است در نظر بگیرید که آیا پروژه شما صرفا شامل طراحی و نصب پارکت و کاغذ دیواری و تعویض کابینت‌ها است یا نیاز به تخریب و نوسازی دیوارهای داخلی و تعمیر لوله‌ها و سیم‌کشی نیز وجود دارد. توجه به نوع و جنس خدمات مورد نیاز نیز در بهترین قیمت طراحی داخلی ساختمان تاثیر قابل توجهی خواهد داشت. به عنوان مثال قیمت کاغذ دیواری ایرانی به دلیل تفاوت در جنس و طرح با کاغذ دیواری خارجی تفاوت فراوانی دارد. مورد دیگر میزان و حجم کار برای اجرای طراحی داخلی است که مهم‌ترین عامل آن متراژ ساختمان می‌باشد و بیش‌ترین تاثیر را در هزینه دستمزد طراح، مهندسان اجرای دکوراسیون و کارگران دارد. برای مثال فرایندی مانند نصب پارکت در صورت نیاز به زمان بیشتر موجب افزایش هزینه خواهد شد.

ممکن است شما پس از تصمیم در مورد طراحی دکوراسیون منزل خود هزینه بالایی را برای آن تصور کنید. ولی با مشاوره و کمک گرفتن از تیم باتجربه و متخصص معمارشو، قادر خواهید بود دکوراسیون منزلتان را آن‌گونه که تمایل دارید با بهترین قیمت طراحی داخلی ساختمان  تعییر دهید.

ما به شما اطمینان می‌دهیم که در تیم معمارشو تمامی قیمت‌گذاری‌ها و هزینه‌ها به منظور اجرای روند طراحی داخلی ساختمان و ارائه خدمات دکوراسیون منازل، ادارات، فروشگاه‌ها و غیره بر اساس تعرفه اتحادیه و کاملا شفاف تعیین می‌شود. شما می‌توانید پس از دریافت مشاوره رایگان با متخصصین ما، در روند ثبت سفارش طراحی داخلی ساختمان، قیمت پیشنهادی ما را با هر یک از متخصصان و طراحان مجرب مقایسه کنید.

چگونه می‌توان قیمت طراحی داخلی ساختمان را کاهش داد؟

برای اینکه بتوانید با بهترین قیمت طراحی داخلی ساختمان یک طراحی داخلی ایده آل برای منزل و یا محل کارتان داشته باشید. باید به این نکته توجه کنید که لزومی ندارد در همه‌ی بخش‌ها از عناصر و متریال‌ دارای قیمت بالایی استفاده کرد. بلکه می‌توان در مکان‌های مهم و حساس مانند زیرساخت‌ها، تاسیسات، بدنه و غیره از متریال مقاوم و با دوام استفاده کرده و سپس بین مواردی مانند کفپوش، کاغذ دیواری، تزئینات و موارد مشابه تناسب دقیق و هماهنگی ایجاد کرد که در عین کیفیت و زیبایی، طراحی و اجرای به صرفه‌ای داشته باشیم.

قیمت طراحی داخلی

هم‌چنین می‌توان با رعایت اصول چیدمان دکوراسیون داخلی از طریق وسایلی مانند مبلمان، لوستر، پرده و غیره تا حد زیادی تغییر و تناسب مورد نظرتان را ایجاد کنید. کافی است انجام این موارد را به متخصصان معمارشو بسپارید که در این مورد تجربه و دانش کافی دارند. ممکن است در ابتدا تصور کنید سپردن این کار به طراحان برای شما هزینه‌بر می‌باشد، ولی پس از پایان کار متوجه خواهید شد که به میزان قابل توجهی در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده‌اید و چه بسا اگر خودتان اقدام می‌کردید، ممکن بود به دلیل مواردی مانند عدم آشنایی با متریال به صرفه یا طولانی شدن مدت زمان انجام کار که افزایش قابل توجه هزینه‌ی دستمزد کارگران را به دنبال دارد، هزینه بیشتری را متحمل شوید.

بهترین قیمت طراحی داخلی ساختمان با رعایت چه نکاتی محقق می‌شود؟

در انتهای این مطلب تیم طراحان معمارشو پیشنهاداتی را به منظور کاهش هزینه‌های طراحی داخلی ساختمان به شما ارائه می‌دهد. رعایت هر کدام از این نکات می‌تواند تاثیر زیادی در مدیریت هزینه‌ها و تحقق بهترین قیمت طراحی داخلی ساختمان داشته باشد.

– استفاده از کاغذ دیواری بر روی تمامی دیوارها ضروری نیست. می‌توان صرفا کاغذ دیواری را برای دیوارهایی که بیشتر در معرض دید قرار دارد مانند دیوار پشت تلویزیون یا دیوار روبروی مبلمان نشیمن استفاده کرد.

– به منظور حفظ تناسب و زیبایی در طراحی داخلی نیازی به پرداخت هزینه‌های بالای و خرید تزئینات لوکس نیست. می‌توانید با اجرای ایده‌های بسیار کم هزینه، بیشترین بهره را از آن‌ها کسب کنید. به عنوان مثال در صورتی که دکوراسیون داخلی منزلتان رنگ سردی دارد و موجب یکنواختی فضا شده است، می‌توانید برای گرم کردن این فضا به جای تغییر رنگ دیوارها از المان‌هایی مانند چوب، گیاهان، تابلوهای رنگی و تزئینات خاص استفاده کنید. با این کار با کم‌ترین هزینه تعادل و زیبایی را به فضای داخلی ساختمان خود باز می‌گردانید.

– در چیدمان اتاق‌ها و بخش‌های دارای کاربری مختلف از اصل تنوع استفاده کنید و برای هر کدام تم و رنگ‌های متفاوتی در نظر بگیرید. حتی می‌توانید از چند سبک طراحی داخلی مورد علاقه خود برای هر کدام از این فضاها استفاده کنید. برای مثال نشیمن را به سبک مدرن و اتاق خواب را به سبک سنتی چیدمان کنید.

–  طراحی دکوراسیون داخلی خود را براساس مد پیش نبرید و با توجه به سلیقه و علایقتان، از سبک‌های پایدار استفاده کنید تا به دلیل تغییر ترندهای روز که به سرعت نیز اتفاق می‌افتد، مجبور به ایجاد تغییرات در دکوراسیون داخلی ساختمان نشوید.

– اگر در انتخاب رنگ‌ها ریسک‌پذیر نیستید، برای این‌که که مجبور به ایجاد تغییر و پرداخت هزینه بیشتر نشوید. بهتر است از رنگ‌های خنثی مانند سفید، کرم، آبی روشن یا طوسی برای دیوارها استفاده کنید.

–  برای نورپردازی بهترین کار استفاده از چراغ‌هایی با نور موضعی می‌باشد. می توانید برای بخش‌های مختلف از یک نورپردازی کم ولتاژ استفاده کنید تا میزان نور عمومی را نیز افزایش دهید. هم‌چنین استفاده از چراغ مطالعه کنار تخت نیز یکی از روش‌های مناسب برای تامین نور بیشتر است.

3.3/5 - (3 امتیاز)